Звідки Ви дізналися про наш учбовий заклад?
Інтернет
Газети, журнали, довідники
Телебачення, радіо
Знайомі, друзі
 
 
Наша кнопка
Теги

Звіт за І семестр

+++++
15 лютого

Виконання плану роботи

у І семестрі 2015-2016 навчального року

Одеським професійним ліцеєм технологій та дизайну

Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний

 університет імені К. Д. Ушинського»

                                                                      

Змістовна творча робота педагогічного колективу Одеського професійного ліцею технологій та дизайну Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» в І семестрі 2015-2016 навчального року дала можливість успішно реалізувати завдання по підготовці робітників високої кваліфікації, конкурентоспроможних в умовах ринкової економіки.

Робота в ліцеї здійснюється згідно Плану роботи ПТНЗ на рік.

        В навчальному закладі працюють: педагогічна рада, 6 методичних комісій,  школа молодого спеціаліста, школа передового педагогічного досвіду, учнівське самоврядування, гуртки декоративно-прикладного мистецтва та модельного агентства, спортивно-оздоровчі секції,  систематично проводяться інструктивно-методичні наради тощо.

 

Адміністрація, педагогічні працівники, учні та випускники ліцею приймають активну участь у роботі міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалях, конкурсах, семінарах тощо. Так, педагогічний колектив, учні та випускники навчального закладу прийняли активну участь у  “Вишиванковому  фестивалі” з нагоди 24 річниці Незалежності України. Під час проведення фестивалю відбулась виставка – ярмарок флористичних виробів, виробів, оздоблених вишивкою, ляльок - мотанок, а також проведені майстер-класи з перукарської  майстерності та флористики.  Всі представлені роботи були виконані учнями ліцею під керівництвом майстрів виробничого навчання. 

 

 

29 серпня 2015 року Департаментом освіти і науки Одеської облдержадміністрації у Будинку вчених організовано та проведено освітній brainstorming. Одеський професійний ліцей технологій та дизайну на заході представляли Шапошнікова Наталія Петрівна, директор ліцею (напрям роботи - Актуальні проблеми освітнього менеджменту) та Лісовська Ольга Михайлівна, заступник директора з НМР (напрям роботи - Інформаційно-комунікаційний простір учасників освітнього процесу). Шапошнікова Наталія Петрівна підвела підсумки роботу творчої групи за напрямом «Актуальні проблеми освітнього менеджменту». Долинюк Т. М., заступник директора з НВР та учениці ліцею провели профорієнтаційну роботу. Була представлена колекція «Весна» та презентація профорієнтаційного журналу ліцею ProfDesign. 

 

 

За підсумками обласного освітнього brainstorming у ліцеї проведений мозковий штурм для педагогічних працівників та учнів ліцею. Під час проведення мозкового штурму були визначені пріоритетні завдання Стратегічного плану розвитку навчального закладу:

1.   Запровадити широке використання науково-методичного супроводу навчально-виробничого процесу та рівня викладання в ліцеї;

2.    Створити у ліцеї підрозділ моніторингу якості освіти;

3.  Продовжити роботу щодо розробки та впровадження навчальних посібників та електронних видань педагогічними працівниками ліцею;

4.  Удосконалити та оптимізувати мережу інформаційно-ресурсного забезпечення;

5.   Організувати та запровадити дистанційну форму факультативних та індивідуальних занять;

6.   Запровадити в навчально-виробничий процес тренінгові технології;

7.  Створити (або адаптувати кабінет) в ліцеї відеоконференц-центр для проведення дистанційних занять;

8.   Організувати роботу над Єдиним інформаційно-освітнім простором навчального закладу;

9.    Визначити пріоритети міжнародної діяльності ліцею;

10. Визначити пріоритетні асоціації та проекти та реалізувати заходи для входження ліцею до міжнародних та європейських асоціацій, проектів тощо;

11. Продовжити роботу по обміну досвідом із зарубіжними навчальними закладами та інше.

 

 

 

 

Традиційним для ліцею стало святкування Дня знань та Дня працівника освіти. День знань – невід’ємний навчально-виховний захід за темою «Україна понад усе!». Демонстрацію колекції з етномотивами «Квіти України» супроводжував зворушливий обряд посівання зерном і переливання водою дороги до знань учням та педагогічним працівниками ліцею. З нагоди Дня працівника освіти та 75 річниці професійно-технічної освіти проведений флеш-моб – оригінальне привітання з нагоди свята від учнів ліцею. 

В навчальному закладі постійно проводиться науково-дослідна робота. Так, 11 вересня 2015 року проведена Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 150-річчю Одеського національного університету ім. І. І. Мечнікова, в якій прийняла участь директор ліцею, кандидат педагогічних наук, Шапошнікова Наталія Петрівна. У своїй доповіді Наталія Петрівна, як менеджер освіти, розглянула виховне та розвиваюче середовище університету як умову творчого становлення майбутнього фахівця. Під час закінчення конференції відбувся феєричний театралізований показ колекції «Українська весна», яку виготовили та продемонстрували учні Одеського професійного ліцею технологій та дизайну.

01 грудня 2015 року на базі Київського вищого професійного училища технологій та дизайну одягу відбувся Всеукраїнський семінар директорів ПТНЗ, що готують робітничі кадри для швейної галузі на тему «Шляхи підвищення престижності робітничих професій швейної галузі». Шапошнікова Наталія Петрівна прийняла активну участь у роботі семінару та виступила з доповіддю «Шляхи підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників для швейної галузі». Наталія Петрівна зазначила, що для якісної підготовки робітників необхідно в навчально-виробничому процесі використовувати інноваційні методи та постійно працювати над творчими проектами. За результатами роботи семінару Всеукраїнська асоціація працівників ПТУ швейного профілю ухвалила відповідне рішення.

 

Адміністрація Одеського професійного ліцею технологій та дизайну (Шапошнікова Н. П., директор ліцею та Лісовська О. М., заступник директора з НМР) 10 грудня 2015 року  прийняла участь у Бізнес-форумі «Одеський регіон – центр генерації імпульсу для розвитку легкої промисловості», який організовано за підтримки Української асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» та компанії «Arber fashion Group». Метою проведення заходу є обговорення бізнес-ініціативи розвитку легкої промисловості щодо організації нових виробництв, модернізації існуючих виробничих потужностей, створення робочих місць, забезпечення розвитку кадрового потенціалу на сучасному рівні. Шапошнікова Наталія Петрівна під час виступу зазначила, що зараз  відбувається стагнація і необхідно розуміти, що швейна промисловість України не пережене Китай, але  необхідно будувати плани і рухатися поетапно; в навчальному закладі зараз навчається всього 50-60 швейників, 20 років тому потужність закладу була 1 тис. 300 осіб. Два роки тому був створений свій центр зайнятості, в якому працюють наші колеги і розсилають інформацію про те, кого готує ліцей. У всіх випускників є портфоліо, і згідно з рейтингом роботодавець вибирає собі співробітників. На кожного випускника є п'ять вакансій. Тому попит на професії є, але немає державної програми.

Для виконання плану прийому учнів педагогічним колективом Одеського професійного ліцею технологій та дизайну проводиться профорієнтаційна робота. Так, 29 вересня 2015 року навчальний заклад прийняв  участь у профорієнтаційному заході "Випускник", який був організований на базі ЗОШ № 72 під патронатом Одеського міського центру зайнятості.
На зустрічі були присутні 200 школярів, майбутніх випускників 9 та 11 класів.

Перед учнями середньої школи виступили заступник директора з навчально–виробничої роботи Долинюк Тетяна Миколаївна та учениця  3 курсу Каратаєва Катерина, які провели профорієнтаційну роботу: представили відео - презентації навчального закладу  та надали інформацію щодо отримання професій в ліцеї.

 

 

15 жовтня  2015 року на базі ліцею відбувся День відкритих дверей. Присутні 189 школярів зі шкіл м. Одеси та Одеської області, для яких проведена екскурсія по навчальному закладу. Учні шкіл відвідали навчальні лабораторії та аудиторії, електрону бібліотеку, спортивну залу та студентське кафе.

 

 

 

 В актовій залі  відбулося знайомство з професіями, заст. директора з навчально-виробничої роботи Долинюк Тетяна Миколаївна розповіла про переваги навчання в ліцеї, про перспективу подальшого працевлаштування та кар'єри. «Модельне агентство та театр мод» ліцею під керівництвом заступника директора з навчально-виховної роботи Тирлишкіної А.О. продемонстрували  колекції одягу - творчі роботи випускних груп: «Мадагаскар», «Українська весна», «Душа», «Порто-Франко».21 жовтня 2015 року навчальний заклад прийняв участь у заході "Калейдоскоп професій", який було організовано на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. В рамках заходу було проведено  демонстрацію колекцій одягу "Порто-Франко" та «Квіти України».

23 жовтня 2015 року відбулась зустріч голів батьківських комітетів з керівництвом ліцею. Батьки учнів висловили щиру подяку директору ліцею та адміністративно-господарській частині ліцею за оновлену сучасну матеріально-технічну базу: аудиторії та навчально-виробничі майстерні, які надають можливість учням успішно опановувати професії та бути конкурентноспроможними на ринку праці.


Пріоритетним напрямком виховання дітей та молоді в національній системі освіти є патріотичне виховання. Актуальність патріотичного та духовного виховання юного покоління зумовлюється процесом формування в Україні громадянського суспільства, становлення єдиної нації. Так, 27 листопада 2015 року з ініціативи учнівського активу та за домовленістю з адміністрацією Одеського військового госпіталю проведено зустріч учнів ліцею з українськими воїнами, що знаходяться на лікуванні і реабілітації в цьому медичному закладі.

  В програмі зустрічі – експозиція учнівських фоторобіт патріотичного спрямування «Душа»; фен-показ колекції одягу «Душа». Подарунки, виготовлені учнями ліцею – патріотична символіка та коровай, вручений воїнам, стали теплою ноткою спілкування.
Можливо, саме це дало змогу творчо і результативно провести фотосет з учасниками зустрічі. Особливо значущим для учнівського колективу стало отримання Подяки від адміністрації Одеського військового госпіталю.

    У навчальному закладі  належна увага приділяється фізичному оздоровленню учнів. З 7 вересня до 24 вересня 2015 року  в ліцеї відбувся місячник фізичної культури та спорту. Учні ліцею та ЗОШ №83 м. Одеси прийняли участь у змаганнях «Весела Спартакіада» з легкої атлетики, естафети та футболу, яки відбулися  на спортивному майданчику школи. Команду ліцею підтримувала група ліцеїстів у спеціально виготовленому одязі під танцювальні вправи.

З 20 по 23 жовтня 2015 року пройшли змагання XXIV обласної Спартакіади професійно-технічних навчальних закладів з шашок. Команда дівчат у складі Бончук Лідії, Білик Ірини, Лисецької Кристини посіли 3 місце, в своїй підгрупі – 1. Команда юнаків у складі Словецького Олександра, Гаврищука Андрія, Дємєржі Ігоря зайняли 8 місце, в своїй підгрупі - 3.
              З 9 по 13 листопада 2015 року відбулись змагання XXIV обласної Спартакіади професійно-технічних навчальних закладів з шахів. Команда дівчат у складі Сурілової Олени, Білик Ірини, Лисецької Кристини посіли 4 місце, в своїй підгрупі – 2. Команда юнаків у складі Павлов Юліан, Лавренюк Олег, Дємерджі Ігоря зайняли 12 місце, в своїй підгрупі - 7.
З 30 листопада по 4 грудня 2015 р. відбулись змагання XXIV обласної Спартакіади професійно-технічних навчальних закладів з настільного тенісу.

Команда дівчат у складі Лисецької Кристини, Чокан Інни, Білоус Надії посіли  в своїй підгрупі 3 місце. Команда юнаків у складі Кісе Юрія, Макарова Владислава, Дємєрді Ігоря посіли в своїй підгрупі 7 місце.
З 16 листопада 2015 року в ліцеї проводилась акція по благоустрою прилеглих територій. Учні ліцею прибрали територію навчального закладу  та в подальшому будуть забезпечувати підтримання належного санітарного стану прилеглої території.

В навчальному закладі проводяться заходи з безпеки життєдіяльності, охорони праці, цивільної оборони. Так,  29 жовтня 2015 року у рамках проведення комплексного об'єктового тренування (КОТ-2015) в відокремленому структурному підрозділі Одеський професійний ліцей технологій та дизайну та навчальному корпусі №7 Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет                               імені К. Д. Ушинського» відбулися навчання, щодо евакуації осіб у випадку виникнення надзвичайної ситуації начальником штабу цивільного захисту Решетніковим В.В. та інженером з пожежної безпеки Буніної О.В.

Тренування відбувалося у два етапи:

1. Теоретичне навчання, щодо дій при виниканні незвичайних ситуацій з показом фільмів з цивільного захисту та пожежної безпеки;

           2. Практична евакуація викладачів ліцею і університету, студентів та ліцеїстів з наглядним показом роботи вогнегасників.
Тренування пройшли успішно. Завдяки отриманим знанням та навикам учасники зможуть не розгубиться  у будь-якої надзвичайної ситуації.

Для творчого розвитку учнів ліцею навчальний заклад приймає участь у професійних тижнях моди, конкурсах професійної майстерності. Так, 16-18 жовтня 2015 року ініціативна творча група дизайнерів одягу Одеського професійного ліцею технологій і дизайну під керівництвом директора ліцею Шапошнікової Наталії Петрівни підготували до показу на подіумі «Odessa Fashion Week» колекцію «Mon plaisir» - перлину гардеробу - ексклюзивні ніжні блузи з шифону, що підкреслюють вишуканість стилю і витонченість смаку, створюють настрій для ділової зустрічі, вечірнього виходу або для особистого задоволення.


Odessa Fashion Week - перший професійний тиждень моди в Одесі, який покликаний сприяти розвитку індустрії, просуваючи українські торгівельні марки одягу, взуття і аксесуарів. Захід побудований на професійних принципах організації тижнів мод, прийнятих в світовій fashion-індустрії і є єдиним професійним майданчиком в Одесі для дизайнерів, об'єднуючи в єдиному циклі всі необхідні маркетингові стратегії просування для збільшення продажів. Захід відбувся в Арт-центрі ім. Віри Холодним (Одеська кіностудія).

29 жовтня  2015 року  Одеський професійний ліцей технологій та дизайну прийняв участь у Всеукраїнському конкурсі дизайнерів одягу  Fashion-шоу «Мода без кордонів». Конкурс відбувся в залі Обласного академічного музично-драматичного театру ім. Кропивницького  (м. Кіровоград). У межах конкурсу навчальний заклад представив  показ двох  колекцій учнів: «Душа», «Вінок України».

Журі не залишили наші колекції без уваги:

колекція «Душа»– Гран-Прі,

колекція «Вінок України»– 1 місце.

           Представляли ліцей на конкурсі – старший майстер Любов Володимирівна Приходько та майстер виробничого навчання Оксана Миколаївна Іванова.Щорічно на базі ліцею проводяться засідання обласних методичних секцій та семінарів. Так, 29 жовтня 2015 року проведений обласний методичний семінар педпрацівників професій швейного напрямку. Тема семінару: Розвиток соціального партнерства. Поглиблення зв'язків навчального процесу з виробництвом. Мета проведення: Сприяння більшій популяризації професій, адекватне реагування професійно-технічних навчальних закладів на пропозиції та вимоги роботодавців щодо професійної підготовки майбутніх кваліфікованих робітників, сприяння швидкій адаптації випускників. На семінар завітали представники швейних підприємств "TO BE"- одяг для майбутніх мам, виробничо-комерційна фірма "КОМПЛЕКТ" та торгова марка "Enigma". В роботі секції активну участь прийняли педагогічні працівники ліцею: Долинюк Т. М. з доповіддю на тему «Вплив соціального партнерства на виконання навчальних програм швейного напряму та творчих проектів навчального закладу», Тирлишкіна А. О. з доповіддю на тему «Втілення творчих ідей учнів та педагогів ліцею у колекціях одягу «Магічний футляр», «Бонжур»», Ковальчук Г. О. з доповіддю на тему «Презентація досвіду роботи Центру профорієнтації та працевлаштування ліцею щодо співпраці з роботодавцями», Столярова В. А. з доповіддю на тему «Робота над проектом створення Ради стейкхолдерів професійної освіти в Одеській області. Концепція розвитку взаємовідносин бізнесу та освіти».


 

 

 

В  ліцеї впроваджені і успішно працюють інноваційні проекти: "Електронна бібліотека", "Центр профорієнтації та працевлаштування учнів ліцею", "Впровадження хмарних технологій у навчально-виробничий процес ліцею". Упровадження інновацій сприяє виявленню нових творчих можливостей педагогічних працівників та учнів ліцею, а також  вирішення проблеми підготовки висококваліфікованих фахівців.

У 2015 – 2016 навчальному році в ліцеї започаткований інноваційний проект з перукарського мистецтва. 12 листопада 2015 року на базі  Одеського професійного ліцею технологій та дизайну відбулась презентація соціального благодійного проекту від секції «Інтеркуаффюр Україна» в рамках стартапу з перукарського мистецтва та нігтьового дизайну, який проходив у ліцеї.

 

В м. Одесі розпочала роботу філія міжнародного фонду Education for life. Його місія в тому, щоб допомогти обдарованим учням соціально незахищених категорій швидко освоїти знання та професійні навички з професії «Перукар (перукар-модельєр)», що дозволить їм бути конкурентоспроможними на ринку праці. Таке непросте завдання взяла на себе секція «Intercoiffure Україна»: Ірина Зайцева, провідний топ-стиліст, президент секції «Intercoiffure Україна», досвідчений викладач і визнаний український майстер перукарського мистецтва, власниця салону і школи; Ірина Каспар’ян, член секції «Intercoiffure Україна», тренер Wella Professionals, визнаний український майстер перукарського мистецтва, власниця салону, соціальний партнер ліцею; Надія Пєріна, директор «Студії зачісок Надії Пєріної»; Михайло Кожухар, член секції «Intercoiffure Україна», тренер Wella. 

 

 

 

 

Учні ліцею соціально незахищених категорій у кількості 15 осіб для участі у майстер-класах з перукарського мистецтва отримали подарунки від секції «Intercoiffure Україна», компанії «Мистецтво краси» та Олександра Єфремченкова, компанії «Чорномор косметікс» та Анжеліки Леонової, компанії «Студія Д.» та Дмитра Козловського.

 

 

 

 

 

Відкрив захід показ колекції «Бархатный сезон», автор Наталія Пугач, молодий дизайнер, випускниця ліцею з особливими потребами (вади слуху).

Соціальний проект від «Інтеркуаффюр Україна» працює в Одеському професійному ліцеї технологій та дизайну на протязі 2015-2016 навчального року. У І семестрі 2015-2016 навчального року ліцей відвідали відомі фахівці з перукарського мистецтва: Ірина Зайцева, Наталія Балабанова, Михайло Кожухар, Надія Пєріна, Ірина Каспар’ян та ін.  Співпраця з фахівцями міжнародного рівня з перукарського мистецтва дає можливість учням ознайомитись із європейськими та міжнародними стандартами і технологіями, що значно підвищить їх конкурентоспроможність на ринку праці та збільшить пропозиції щодо проходження виробничої практики та подальшого працевлаштування.

В рамках стартапу з перукарського мистецтва та нігтьового дизайну, який проходить в ліцеї, за сприянням  секції «Інтеркуаффюр Україна», учні соціально незахищених категорій безкоштовно відвідали майстер-класи ІІІ Всеукраїнського Beauty-Конгресу для візажистів, перукарів та стилістів та XVII Міжнародного форуму з косметики, нігтьової естетики і перукарського мистецтва Style & Beauty.

В ліцеї вже два роки успішно функціонує Центр профорієнтації та працевлаштування, одним із завдань якого є сприяння розвитку молодіжних ініціатив у трудовій сфері. 11 грудня 2015 року в  Одеському професійному ліцеї технологій та дизайну Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» проводився захід з нагоди другої річниці Центру профорієнтації та працевлаштування – презентація Нової школи туризму та гостинності, створення якої сприятиме посиленню процесу підготовки учнів за напрямком «Туризм».

В рамках заходу провідними спеціалістами в галузях були презентовані авторські навчальні програми за напрямками:

Напрямок

Авторська навчальна програма

Туризм

Трансфермен

 

-Шикіна Ольга Володимирівна, к.е.н, ст. викладач Одеського національного економічного університету. Магистр зі спеціальності «Туризм». Тема дисертаційного дослідження «Організаційно-економічне забезпечення функціонування готельних підприємств малої місткості». Автор більш ніж 51 наукових та науково - методичних робіт, серед яких:

- навчальні посібники: Основи рекреалогії (економіко-екологічний та маркетинговий аспект), 2014 г. (соавтор);  Рекреалогія, 2013 г. (соавтор).

- монографії: «Ринки туристичних послуг: стан та тенденції розвитку», 2014 г.  (соавтор); Організаційно-економічні засади функціонування малих готелів, 2015 г. (соавтор).

-Сарафаннікова Олена Іванівна, провідний спеціаліст з  туристичного бізнесу, генеральний директор ООО «Марин Лімітед». Має великий практичний досвід роботи з організації туризму та готельного обслуговування.

 

Агент з організації туризму

 

Готельний бізнес

Адміністратор готелю

Павлюченко Світлана  Сергіївна, провідний практикуючий спеціаліст з  готельного та ресторанного бізнесу з міжнародним досвідом роботи. Магістр академії готельного та ресторанного бізнесу, м. Познань, Польща, факультет: туризм та рекреація, спеціальність: менеджмент и маркетинг. Професійне навчання та практичний досвід роботи отримала у Франції, готель-ресторан "La Remise" (офіціант, сомелье, адміністратор) та Швейцарії, ресторан "Le Petit-Lac".

 

Менеджер з продажу готельних послуг

Хаускіпер

Ресторанний бізнес

 

1 2 3 4 5
 
 
 

Залиште коментарії

Введіть захистний код

 
 
Пошук
Наші оголошення
 лічильник відвідуючих

  відвідувачів

Останні новини
Наші друзі
Центр

Статті
15 квітня
25 травня
27 березня