Звідки Ви дізналися про наш учбовий заклад?
Інтернет
Газети, журнали, довідники
Телебачення, радіо
Знайомі, друзі
 
 
Наша кнопка
Теги

Кваліфікаційна характеристика Квіткар-Флорист

 (Подивитись фото)

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу

(підприємства, установи та організації, що здійснюють підготовку кваліфікованих робітників)

 

 1.  Професія8269.2 Квіткар

2.  Кваліфікація  3 розряд

3.  Кваліфікаційні вимоги

 

               Повинен знати:

технологію виготовлення квітів усіх видів; властивості матеріалів і фарб, які використовуються; правила користування пристосуваннями; прийоми художнього виготовлення і оформлення квітів та букетів. 

Повинен уміти:

виготовляти з використанням теплової обробки декоративні квіти із тканин та інших матеріалів, оздоблювальні та весільні квіти і букети, весільні віночки, квіти на каркасі, квіти декоративні з тіньовим, художнім підфарбовування окремих деталей.

Готувати фарби, виконувати художнє розфарбовування, теплову обробку деталей. Виготовляти тичинки, серцевинки способом в’язання або теплової обробки. Складати квіти з трьох і більше видів деталей крою незалежно від обробки деталей. Складати гілки, букети, вінки, прості композиції.

4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

а) раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) додержуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення  природних і небезпечних негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

є) знати   основи інформаційні технології.

5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти

Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – "Квіткар" ІІ розряду:

- за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах першого, другого та третього атестаційних рівнів без вимог до стажу роботи;

- за умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професією "Квіткар" ІІ розряду не менше одного року.

6. Сфера професійного використання випускника

Текстильна промисловість. Виробництво вузьких тканин та іншої текстильної галантереї: виробництво вузьких тканин з текстильної сировини та виробів з них (стрічок, шнурів, батикових виробів – шарфів, хусток, текстильних емблем, декоративних виробів).

7. Специфічні вимоги:

7.1. Вік: по закінченні терміну навчання – не менше 18 років.

7.2. Стать: чоловіча, жіноча.

7.3. Медичні обмеження.

 

Освітньо-кваліфікаційна характеристика з професії 8269.2 «квіткар» відповідає  Державному стандарту професійно- технічної освіти з професії 8269.2 «квіткар» -  ДСПТО 8269.2. – DB.1700 – 2008, затверджений наказом Міністерства освіти і науки України від 23.04.2008 р. №359.

 

 


 

 

Кваліфікаційна характеристика

з професії «ФЛОРИСТ»

Кваліфікація- 2, 3 розряди

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Готує для роботи згідно з затвердженою у встановленому порядку технологією первинного оброблення рослинного матеріалу: зрізані квіти, гілки, плоди, листя тощо. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та гігієни, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища.

Повинен знати: історію мистецтва флористики; розрізнювальні особливості українських, європейських, японських та інших шкіл флористики; асортимент квіткових та декоративно - листяних рослин; способи транспортування та зберігання рослинного матеріалу; технологію первинного оброблення рослинного матеріалу; робочий інструмент та фурнітуру; символіку квітів та рослин.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виготовляє бутоньєрки, букети, прості сюжетні композиції з живих зрізаних квітів та іншого рослинного матеріалу відповідно до затверджених у встановленому порядку технологічних процесів. Складає композиції за відомими зразками з врахуванням декоративно - стильових ознак українських, європейських, японських та інших шкіл флористики.

Повинен знати: Світову історію розвитку мистецтва флористики; принципи, напрями, стилі шкіл флористики; основи формоутворення букетів, сюжетних композицій та інших видів робіт; основи флористики й декору; технології виготовлення букетів, композицій, кошиків з живих квітів та іншого рослинного матеріалу; основи техніки індивідуальної роботи.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно -технічна освіта (школа флористики) без вимог до стажу роботи або повна

загальна   середня   освіта  та   професійна  підготовка  на   виробництві.

Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією флориста 2 розряду - не менше 1 року.

 

Кваліфікаційна характеристика з професії 7331.1 «флорист» відповідає  Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 58 «Художні вироби» розділ «Загальні професії виробництва художніх виробів»,  Краматорськ: Центр продуктивності, 2008 р.

Пошук
Наші оголошення
 лічильник відвідуючих

  відвідувачів

Останні новини
Наші друзі
Центр

Статті
25 травня
27 березня
31 жовтня