Звідки Ви дізналися про наш учбовий заклад?
Інтернет
Газети, журнали, довідники
Телебачення, радіо
Знайомі, друзі
 
 
Наша кнопка
Теги

Електронна бібліотека

Інтерфейс користувача Електронної бібліотеки ліцею

 

 

 

 Електронна бібліотека ліцею

Електронна бібліотека Державного професійно - технічного навчального закладу "Одеський професійний ліцей технологій та дизайну" являє собою складову частину інформаційного ресурсу освітніх і наукових мереж, яка дозволяє збирати, зберігати і ефективно використовувати колекції електронних документів. Створена у жовтні 2012 року електронна бібліотека формувалась і функціонує відповідно наступним документам: Положення про електронну бібліотеку Одеського професійному ліцею технологій та дизайну Державного закладу «Південноукраїнський національний університет імені К. Д. Ушинського», Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг», Закон України «Про Національну програму інформатизації», Закон України «Про захист інформації в автоматизованих системах», тощо.

Електронна бібліотека ліцею розроблена на основі пакету прикладних програм Greenstone, призначених для формування та розповсюдження цифрових фондів бібліотек. Програмне забезпечення Greenstone розроблено в Новозеландському університеті Вайкато, в рамках Проекту створення цифрових бібліотек у співпраці з ЮНЕСКО та НПО Human Info. Використання даного продукту обумовлюється в Ліцензійною угодою про вільний доступ GNU, що дало можливість внести необхідні зміни  у даний програмний продукт, а саме: у зв’язку з відсутністю  пакету української мови, програмне забезпечення було українізовано працівниками ліцею самостійно; інтерфейс взаємодії користувача з базами даних електронної бібліотеки повністю змінений у відповідності до потреб ліцею; тощо.

На сьогодні електронна бібліотека Одеського професійному ліцею технологій та дизайну Державного закладу «Південноукраїнський національний університет імені К. Д. Ушинського»  включає в себе електронний каталог друкованих видань фонду бібліотеки,  що містить інформацію про книги, навчально-методичні матеріали і періодичні видання, наявні в бібліотеці ліцею; і електронний банк даних, що включає наступні види електронних ресурсів: електронні текстові дані,  електронні дані - зображення (фотографії, відео, презентації). Дана структура електронної бібліотеки надає можливість: довгостроково зберігати електронні матеріали; отримувати миттєвий  доступу до інформації, наявної виключно в електронній формі; ефективно працювати  з великими обсягами даних.

 

Пошук
Наші оголошення
 лічильник відвідуючих

  відвідувачів

Останні новини
Наші друзі
Центр

Статті
25 травня
27 березня
31 жовтня